7 rzeczy, które warto zrobić wiosną.


Zaczynanie nowych rzeczy zazwyczaj kojarzy nam się z postanowieniami noworocznymi. Wtedy mamy w sobie pewną motywację do zmian, ponieważ z każdej strony docierają do nas zachęty do formułowania postanowień.
Niestety styczeń ma to do siebie, że jest miesiącem zimnym, mokrym, szarym i nie sprzyjającym kreatywności i wychodzeniu poza sferę komfortu, a raczej skłaniający nas ku herbacie i kocowi. Z tego też powodu dużo lepszym czasem na ulepszanie swojej rzeczywistości i siebie samego jest wiosna! Nie jest ani za zimna, ani za gorąca, a kto nie uśmiecha się na samą myśl o słonecznych porankach i rozkwitających drzewach? Gdy cała otaczająca nas przyroda budzi się do życia po zimie, dużo łatwiej jest obudzić się razem z nią.

Oto 7 (bardzo błahych, ale może wartych przypomnienia) rzeczy, które warto zacząć robić wiosną.

  1. Zapisać się na dodatkowe zajęcia.
Są dwie możliwości: zapisz na coś, co wiesz, że lubisz robić, albo na coś całkowicie nowego, czego nigdy nie robiłeś. Możliwości jest mnóstwo od nauki języków i zajęć sportowych po kreatywne warsztaty organizowane w Domach Kultury.

  1. Jeść więcej owoców i warzyw.
Niby wszyscy wiemy o tym, że należy jeść dużo warzyw i owoców, ale w gruncie rzeczy większości osób słabo to wychodzi. Może warto zamienić bułkę z szynką na taką z dużą ilością zieleniny, albo sos z paczki na taki, który został przygotowany samodzielnie z pomidorów?

  1. Zrobić porządki w miejscach, w których na co dzień tego nie robimy.
Szafki w kuchni, szuflada z dokumentami, “szuflada różności”, najwyższa półka w szafie w przedpokoju, schowek pod łóżkiem… można tak wymieniać bez końca. Nie ma lepszego momentu na porządki w miejscach, w których nie lubimy robić porządku niż wiosenne, słoneczne przedpołudnie.

  1. Wpisać odpoczynek w swój kalendarz.
Odpoczynek jest bardzo ważnym elementem higieny psychicznej. Warto wygospodarować sobie w tygodniu taki czas, który będziemy mogli spędzić na odpoczywaniu w wybranej, ulubionej formie.

  1. Wstawać 10 minut wcześniej, żeby zdążyć przygotować śniadanie.
Wiadomo, że nie zawsze jest czas na zjedzenie śniadania w domu, ale nie powinniśmy pozwalać na to, żeby wychodzić rano z pustym żołądkiem i pustymi rękami, bo przecież “coś sobie kupię po drodze”. Jemy wtedy bardzo późno i bardzo niezdrowe rzeczy. Warto wstać rano kilka minut wcześniej, aby samodzielnie przygotować kanapkę z warzywami, owsiankę do pojemnika albo szybką sałatkę. Na pewno wyjdzie taniej i zdrowiej!

  1. Zapisać się do biblioteki.
Coraz mniej osób korzysta z bibliotek miejskich, a szkoda. Może warto zapisać się do najbliższej i dać się wciągnąć ciekawym książkom? Czas jest, wystarczy go znaleźć :)

  1. Wybrać się na badania.
Przynajmniej raz w roku powinniśmy profilaktycznie robić kompleksowe badania. Wiosna jest na to dobrym momentem, ponieważ po zimie (która, nie ukrywajmy, sprzyja rozleniwieniu i mniejszemu dbaniu o siebie) będziemy wiedzieć jakich witamin nam ewentualnie brakuje i na co zwrócić uwagę.

Wybierz jedną rzecz (albo wszystkie) i poczuj się lepiej tej wiosny! :)

Comments